چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان میدانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک میکند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

مقایسه لپ تاپ ، مینی‌لپ تاپ و  تبلت ، محاسن ، ‌معایب و  لیست قمیت مینی لپ تاپ و تبلت های برتر

مقاله پیش رو به مقایسه لپ تاپ، مینی لپ تاپ و تبلت از جهات گوناگون می پردازد.

در حال حاضر رایانه های همراه از تنوع زیادی برخوردار شده اند، یعنی علاوه بر لپ تاپ، مینی لپ تاپ ها و تبلت ها نیز پا به بازار گذاشته اند، سوالی که بسیاری از کاربران مطرح میکنند این است که کدام یک از این محصولات مناسب آنها است، این مقاله به شرح محاسن و کاربردهای هر یک از این سه نوع رایانه همراه می پردازد.

مینی لپ تاپ‌ها، لپ تاپ‌های کوچکی هستند که  چند گروه از آنها استفاده می‌کنند، اولین گروه افرادی که دائماً در سفر هستند و نمیخواهند یک کیف مجزای بزرگ برای لپ تاپ دنبال خود حمل کنند، و بتوانند مثلا در هواپیما به راحتی از آن استفاده کنند، گروه دیگر دانش‌ آموزانی هستند که در مدارس هوشمند تحصیل می‌کنند این دانش آموزان با لپ تاپ در سر کلاس درس حاضر می‌شوند، بنابراین با توجه به سبکی و حجم کوچک مینی لپ تاپها و البته قیمت ارزان مینی لپ تاپ در مقایسه با لپ تاپ، مینی لپ تاپ‌ ها یکی از انتخاب‌های این گروه از والدین است و البته بسیاری دیگر از مردم نیز بنا به زمینه شغلی می‌خواهند  همواره لپ تاپی با خود همراه داشته باشند، مثلا کسانی که نیاز به ارائه کار خود توسط پاور پوینت دارند و ...

بنابراین سبکی، کوچکی و در اکثر مدل‌های مینی لپ تاپ، زیبایی،  مزیت این همراهان لوکس و کوچک است. البته در استفاده از مینی لپ تاپ ها باید ملاحظاتی را در نظر داشت:

کوچکی این دستگاه‌ها باعث فشرده شدن قطعات در فضایی کوچک شده و همین امر باعث ظرافت در طراحی می‌نی لب تاپ ها شده است، مثلا در نظر بگیرید سینک (خنک ساز)، رادیاتور و فن بسیار کوچک مینی لپ تاپ‌ها وظیفه خنک کردن یک مینی لپ تاپ را دارند! بنابراین قرار دادن می نی لپ تاپ روی پا و فرش آسیبی به مراتب بزرگتر از لپ تاپ به مادر بورد وارد می‌کند.

نکته‌ی دیگر اینکه در استفاده از می‌نی لپ تاپ ها بخاطر داشته باشید که قیمت نمایشگر می نی لپ تاپ (ال سی دی و در مدلهای جدید ال ای دی) به مراتب گرانتر از لپ تاپ است، پس در نگهداری آنها باید بیشتر کوشا بود.

مسئله‌ی دیگری که در خرید مینی تاپ باید در نظر داشته باشید این است که مینی لپ تاب‌ ها فاقد درایو نوری، یعنی دی وی دی درایو و یا سی دی داریو هستند، برای رفع این مشکل البته می‌توان از دی وی دی درایو اکسترنال استفاده نمود، این ابزار با یک کابل یو اس بی به لپ تاپ یا می‌نی لپ تاپ وصل شده و همه‌ی کارهای لازم را انجام می‌دهد.

و اما به لحاظ قیمت، گرانترین نوع می‌نی لپ تاپ ها، می نی لپ تاپ سونی یا وایو است، که قمیت آنها  گاهی از لپ تاپ های معمولی نیز گرانتر است، مینی لپ تاپ های دل ، ایسر و ایسوس نیز هر کدام بخشی از بازار را در اختیار دارند که البته قیمت آنها نیز مناسب تر است .

و اما تبلت ها رایانه های همراهی هستند که یک طرف آنها صفحه نمایش است، فاقد صفحه کلید مجزا هستند و  موس یا  تاچ پد نیز در مورد آنها موردی ندارد.  بطور کلی یکی از عمده ترین تفاوتهای تبلت ها با لپ تاپ ها و مینی لپ تاپ ها در سیستم عامل آنها است. در حالی که لپ تاپ ها و مینی لپ تاپ ها غالبا با سیستم عامل ویندوز عرضه میشوند، تبلت ها  در مدل های اپل با سیستم عامل مخصوص اپل به نام IOS ارئه شده و تقریبا در سایر تبلت ها نظیر سامسونگ با سیستم عامل اندورید که توسط شرکت گوگل عرضه شده است ارائه میشود.  گرچه در برخی از تبلت ها نیز سیستم عامل  ویندوز 8 نیز بکار رفته ولی این نوع تبلت ها در بورس  ایران کمتر بوده و بیشتر تبلت ها از سیستم عاملهای اندروید و آی او اس استفاده میکنند.

بطور کلی  تبلت ها در مقایسه با لپ تاپ ها برای کارهای روزمره ارتباطی مانند کنترل ایمیل ها، پیامهای ارسال شده در نرم افزارهایی نظیر وایبر، تانگو، لاین و ... مناسب تر به نظر می رسند، امکانات تاچ و قابلیت حمل آسان و جذابیت امکانات تبلت ها و اینکه می توان  در بسیاری از مدل های تبلت به عنوان گوشی همراه نیز استفاده کرد، جزو مزایای تبلت ها هستند، اما قسمت سخت ماجرا اینجا است که فایل های محتوایی نظیر  MSWORD و EXCELL در  تبلت ها قابل ویرایش نیستند و البته اتصال تبلتها به اغلب ویدئو پروژکتورها و ال سی دی ها غیر ممکن است. در مقایسه قیمت تبلت با لپ تاپ و مینی لپ تاپ، تبلت های اپل بسیار گران بوده ولی سایر تبلت ها بسته به امکانات ، بازه ی بسیار بزرگی را تشکیل می دهند.

اگر برای بچه ها تبلت می خرید حتما قاب محکمی بتواند از صفحه نمایش تا حد زیادی محافظت کند نیز تهیه کنید، این قاب ها از ضربه به صفحه نمایش تا حد بسیار زیادی جلوگیری میکند و در این صورت میتوانید امیدوار باشید مدت قابل قبول تری تبلت برای فرزند شما کار می کند.

کارشناسان تلیا سرویس خود را موظف می‌دانند که اطلاعات صحیح را در  مورد کارایی و قیمت انواع مینی لپ تاپ  در اختیار شما بگذارند تا بتوانید درست تصمیم بگیرید.


برای اطلاع از قیمت انواع لپ تاپ، مینی لپ تاپ و تبلت با قیمت تجاری

 

با بخش فروش شرکت تلیا ایرانیان ، تلفن :  83_50_51_88  (خط ویژه) تماس بگیرید.

ارسال به تمام نقاط کشور بصورت رایگان انجام می شود

 


وحید پارسی
تلیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است