چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

چرا تصویر لپ تاپ به ویدئو پروجکشن منتقل نمی‌شود - مشکل کارت گرافیک

 

دوستی سؤال کرده است که لپ تاپ دل دارد و خروجی ویدئو پروچکشن لپ تاپش کار نمی‌کند! نکته‌ای که در این مورد باید بدانید این است که لپ تاپ ها دو یا سه خروجی تصویر دارند. یکی خروجی دیجیتال مخصوص ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ، یکی خروجی آنالوگ یا CRT که معمولا برای ویدئو پروجکشن استفاده می‌شود و در لپ تاپ های جدید خروجی HDMI هر سه این خروجی‌های تصویر لپ تاپ از کارت گرافیک یا چیپ گرافیک لپ تاپ استفاده می‌کنند. اما گاهی یا بهتر بگوییم اغلب این مشکل بوجود می‌آید که یکی از این خروجی ها کار خود را درست انجام نمی‌دهد ولی خروجی یا خروجی دیگر تصویری کارش را انجام می‌دهد، و البته معمولا خروجی دیگر هم اشکالاتی در تصویر دارد، مثلا در حالیکه روی نمایشگر لپ تاپ (ال سی دی یا ال ای دی) تصویر نداریم، روی خروجی CRT یا ویدئو تصویر داریم و معمولا این تصویر نیز خرابی‌های جزئی دارد که در این صورت خرابی مربوط به کارت گرافیک یا چیپ گرافیک لپ تاپ است.
البته ممکن است در موارد نادر و در اثر سهل انگاری خود خروجی CRT نیز دچار آسیب شده و خراب شود مثلا وقتی خروجی تصویر لپ تاپ به کانکتور وصل بوده و ضربه خورده (معمولا کشیدگی کابل ویدئو) و گاهی نیز دیده شده که سوزنهای (پین‌های) کابل تصویر رابط بین لپ تاپ و ویدئو پروجکشن کج شده و تصویر لپ تاپ منتقل نمی‌شود.
امیدوارم توضیح فوق برای دوستمان و همکاران محترم راهشگا باشد.
وحید پارسی  - جمعه 27 بهمن 1391
جهت مشاوره در خصوص  مشکلات گرافیکی می‌توانید با بخش تعمیرات تلیا سرویس تماس بگیرید، کارشناسان بخش تعمیرات مشکل شما را بی کم و کاست به اطلاع شما می‌رسانند.
امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.


وحید پارسی
کارشناس بخش تعمیرات
تلیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است