چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

ال سی دی و ال ای دی لپ تاپ چه خرابی‌های دارند و چگونه تعمیر می‌شوند - قسم دوم

 

در مقاله قبلی در مورد برخی خرابی ها و تعمیرات ال سی دی و ال ای دی نوشتیم ، در ادامه اما مواردی را بررسی میکنیم که تفاوت مشکلات ل سی دی و ال ای دی  لپ تاپ    را با مشکلات مربوط به چیپ گرافیک مقایسه میکنیم .

وجود برخی  خط‌های عمودی در ال سی دی بخصوص اگر تعداد آنها کم باشد می‌تواند نشانه‌ی خرابی خود ال سی دی باشد این خرابی ها گرچه بصورت موقت ممکن است قابل تعمیر باشد ولی در نهایت پس از حداکثر چند هفته مشکل بر خواهد گشت. این خط یا خطوط در ال  سی دی  هیچ مشکلی برای لپ تاپ ایجاد نمیکند و می‌تواند مدتها به همین شکل از لپ تاپ استفاده کرد.

همیچنین از مشکلات دیگر ال سی دی  یا ال ای دی لپ تاپ ها به هم ریختگی رنگها در ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ است که البته این ایرات ممکن است مربوط به چیپ گرافیک لپ تاپ هم باشد و باید بررسی‌های بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

بطور کلی البته می‌توان گفت اگر خرابی‌ی تصویر لپ تاپ روی ال سی دی خارجی یا سی آر تی نیز وجود داشته باشد مشکل حتما مربوط به چیپ گرافیک یا  کارت گرافیک لپ تاپ است. ولی این شرط کافی برای خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ است و شرط لازم نیست. یعنی اگر تصویر  روی ال سی دی لپ تاپ خراب باشد ولی روی سی ار تی سالم باشد باز هم ممکن است خرابی مربوط به چیپ گرافیک باشد.

ادامه دارد ...جهت مشاوره در خصوص  مشکلات گرافیکی  لپ تاپ می‌توانید با بخش تعمیرات تلیا سرویس تماس بگیرید، کارشناسان بخش تعمیرات مشکل شما را بی کم و کاست به اطلاع شما می‌رسانند.
امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.


وحید پارسی
کارشناس بخش تعمیرات
تلیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است