چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

چرا چیپ گرافیک خراب می‌شود؟ در این حالت تعمیر لپ تاپ چیست؟ تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک

چه وقت چیپ گرافیک را باید عوض کرد و چه وقت با تعمیر چیپ لپ تاپ وضعیت اصلاح می شود بطور کلی خرابی چیپ گرافیک به پارامترهای عمر لپ تاپ (حتی بدون استفاده)، کاری که شما از لپ تاپ کشیده‌اید ،‌ گرمای لپ تاپ حین کار کردن و بالاخره جنس مادر بورد و چیپ لپ تاپ و برخی مسائل دیگر بستگی دارد.

بطور مثال گاهی یک لپ تاپ دل وسترو 1510 پس از سه سال کار کردن دچار خرابی شده و گاهی همین مدل 7 سال کار کرده است.

پس اولا سعی کنید لپ تاپ خود را حین کار خنک و تمیز نگه دارید،‌ برای این کار لازم است لپ تاپ روی یک سطح صاف و بدون پرز قرار بگیرد، یک میز شیشه‌ای یا چوبی و فلزی بدون رو میزی برای لپ تاپ جای خوبی است، قرار دادن لپ تاپ روی پا برای دراز مدت علاوه بر ضرر به لپ تاپ برای بدن شما نیز بسیار مضرر است. (بخصوص آقایان)

مشکلات چیپ گرافیک برای همه‌ی لپ تاپ ها پیش می‌آید، دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد، پس وقتی تصویر لپ تاپ شما دچار خرابی شد خودتان را شماتت نکنید که این مارک لپ تاپ را خریدید، البته بعضی از مدلهای لپ تاپ مانند اچ پی و برخی مدلهای دل مانند سری وسترو بیشتر دچار این مشکل شده‌اند. و اما در این حال چیپ گرافیک که بعضا به آن به اشتباه کارت گرافیک هم گفته‌ می‌شود را چه باید بکنند، آیا باید چیپ تعویض شود یا تعمیر یا مادر بورد لپ تاپ را تعویض کنیم.

از تعویض مادر بورد که بگذریم، تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک بستگی به وضعیت چیپ دارد، بطور معمول خود چیپ گرافیک دچار مشکل خاصی نمی‌شود آنچه دچار مشکل می‌شود اتصال پایه های چیپ گرافیک به مادر بورد لپ تاپ است. البته در موارد متعدد چیپ نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد.

اگر چیپ گرافیک دچار مشکل خاصی نشده باشد، برای تعمیر لپ تاپ، تعویض پایه‌های چیپ گرافیک برای رفع مشکل کفایت می‌کند، البته اگر چیپ گرافیک اصلاح شده برای مدل لپ تاپ شما وجود داشته باشد در این حالت تعمیر لپ تاپ می‌تواند با تعویض چیپ گرافیک بطور مؤثر تری انجام شود.

شاید بتوان گفت بدترین کار بعنوان تعمیر لپ تاپ در این حالت هیت دادن چیپ گرافیک باشد که دلایل آنرا قبلا شرح داده‌ایم.

تشخیص اینکه یک چیپ تعویض شده یا ریبال شده است برای همه‌ی کارشناسان میسر نیست تا چه رسد به کاربران، بنابراین شاید برخی قیمت‌های نازل برای تعمیر چیپ گرافیک به این دلیل باشد.

برای اطلاع صحیح از مشکل لپ تاپ خود با  بخش تعمیرات تلیا سرویس تماس بگیرید، کارشناسان بخش تعمیرات مشکل شما را بی کم و کاست به اطلاع شما می‌رسانند.
امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.


توسط وحید پارسی

BY Vahid Parsi
Email: VahidParsi@teliaservice.com
کارشناس بخش تعمیرات
تلیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است