چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ (ال سی دی لپ تاپ یا ال ای دی لپ تاپ)

سوالات زیادی در مورد علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ یا  در واقع ال سی دی لپ تاپ یا ال ای دی لپ تاپ شده است که در این مقاله به آنها در حد امکان پاسخ خواهیم داد.

در حالتی که شما کلید یا دکمه ی پاور لپ تاپ را فشار می دهید و برخی چراغ های لپ تاپ روشن می شود ولی تصویر ندارید ممکن است چند مشکل وجود داشته باشد ولی بسیاری از کاربران می گویند لپ تاپ روشن میشود ولی ال سی دی لپ تاپ روشن نمیشود که اتفاقا معمولا هم چنین نیست!

توجه کنید یک لپ تاپ وقتی کلید آن زده می شود به ترتیب  با فعال کردن بخشهای مختلف شروع به روشن شدن می کند، یعنی ابتدا و تقریبا در تمامل مدلهای لپ تاپ مثل لپ تاپ سونی و  لپ تاپ دل، ابتدا ولتاژهای اصلی لپ تاپ تأمین می شود و در تقریبا در اولین مراحل سی پی یو شناسایی میشود و شروع به بوت شدن لپ تاپ می کند.

اگر بعد از روشن کردن لپ تاپ مشاهده کردید که چراغ هارد لپ تاپ خاموش و روشن می شود و البته این روشن خاموش شدن ادامه دارد (بعد از مرحله اول که مرحله شناسایی دی وی دی لپ تاپ و هارد لپ تاپ است) می توان گفت که لپ تاپ روشن شده ولی تصویر نداریم.   معمولا در چنین حالتی تصویر روی نمایشگر خارجی دیده می شود  که البته در برخی مارکها مانند سونی تصویر قبل بوت کامل ویندوز روی نمایشگر خارجی دیده نمیشود.

بنابراین اگر هارد لپ تاپ فعالیت عادی دارد ولی تصویر نداریم مشکل میتواند از ال سی دی لپ تاپ (یا ال ای دی لپ تاپ)  یا چیپ گرافیک لپ تاپ باشد که  تعمیر لپ تاپ در حالت خرابی ال سی دی لپ تاپ یا ال ای دی لپ تاپ  و  نیز تعمیر لپ تاپ در حالت خرابی چیپ گرافیک در مقالات لینک شده توضیح داده شده است.

البته در مواردی عملکرد بد چیپ گرافیک  یا کارت گرافیک لپ تاپ میتواند به منجر  به بوت نشدن لپ تاپ شود و در واقع در این حالت نیز لپ تاپ بصورت کامل روشن نمی شود.

بنابراین برای فهمیدن اینکه لپ تاپ در بوت مشکل دارد  یا آنکه صرفا تصویر ندارد عملکرد چراغ هارد لپ تاپ نشانه ی خوبی محسوب می شود. البته توجه داشته باشید که در صورتیکه  چراغ هارد بصورت پیوسته خاموش و روشن شود می توان گفت لپ تاپ روشن شده ولی تصویر مانیتور لپ تاپ روشن نمیشود و اگر چراغ هارد  لپ تاب  فقط یک بار روشن شود و دیگر خاموش و روشن  نشود لپ تاپ بصورت کامل روشن نمی شود و فقط مراحل اولیه روشن شدن لپ تاپ شما طی شده است. در این حالت خرابی لپ تاپ می تواند از سایر قسمت های مادر بورد لپ تاپ باشد که  میتوان با بررسی سایر پارامترها آنها را شناسایی نمود.

برای اطلاع صحیح از مشکل لپ تاپ خود با  بخش تعمیرات تلیا سرویس تماس بگیرید، کارشناسان بخش تعمیرات مشکل شما را بی کم و کاست به اطلاع شما می‌رسانند.
امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است


توسط وحيد پارسی
کارشناس ارشد بخش تعميرات تليا سرويس