چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

علت از کار افتادن موس لپ تاپ چیست و تعمیرات لپ تاپ در مورد یو اس بی

گاهی بنا بر دلایلی یو اس بی های لپ تاپ از کار می افتد ، مثلا اگر پای کسی گیر کند به سیم موس در حالیکه به لپ تاپ وصل است، ممکن است تمام یو اس بی های لپ تاپ از کار بیافتد همین اتفاق ممکن است برای فلش مموری ای که لپ تاپ وصل است بیافتد و ... دلیل دیگر این است که وسلیه ای از طریق یو اس بی به لپ تاپ وصل شود که غیر استاندارد باشد، در این حالت نیز ممکن است تمام یو اس بی های لپ تاپ یکجا از کار بیافتند ، دلیل شایع دیگر استفاده از لپ تاپ به عنوان شارژر است، یعنی از طریق یو اس بی وسایلی را شارژ کنیم! (البته گاهی نه همیشه و نه برای همه ی وسایل).

خب دلایل فوق دلایل سخت افزاری بودند و اما دلایل نرم افزاری  ای نیز بزای از کار افتادن موس داریم، برخی از لپ تاپ ها  برای بعضی از یو اس بی ها بخصوص یو اس بی تری های خود درایور دارند، بنابراین اگر بعد از نصب ویندوز یو اس بی  لپ تاپ از کار افتاده نگران نباشید با نصب یو اس بی میتوانید این مشکل لپ تاپ را بر طرف نمایید.

و اما دو اتفاق ممکن است برای یک لپ پ که یو اس بی آن آسیب دیده است بیافتد، یکی آنکه تنها پورت یکی از یو اس بی ها از کار بیافتد و  در این حالت بهتر است حتما پورت آسیب دیده از بورد خارج شود زیرا ممکن است تداخل کانکشن های دیتا و ولتاژ موجب آسیب کلی به لپ تاپ شود، و گاهی این اتفاق همزمان با آسیب فیزیکی پورت می افتد و در این حالت کل یو اس بی ها و گاهی تاچ پد نیز از کار می افتد.

در این حالت  تعمیر لپ تاپ شامل  تعویض چیپ مربوط به یو اس بی ها ی لپ تاپ می شود که در بسیاری از لپ تاپ ها مانند لپ تاپ سونی لپ تاپ توشیبا  چیپ جنوبی است. البته گاهی اوقات نیز قطعات دیگری بجز چیپ شمالی نیز ممکن است آسیب دیده باشند.

 

برای اطلاع صحیح از مشکل لپ تاپ خود با  بخش تعمیرات تلیا سرویس تماس بگیرید، کارشناسان بخش تعمیرات  لپ تاپ مشکل شما را بی کم و کاست به اطلاع شما می‌رسانند.
امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.


وحید پارسی
کارشناس بخش تعمیرات
تلیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است