چگونه لپ تاپ بخریم
پاسخ به سوالات متداول شما
سؤالات شما در خصوص نگهداری و خرید لپ تاپ در این بخش پاسخ داده خواهد شد

اول صداقت

تلیا سرویس

ما خود را در کنار و مشاور مشتریان می‌دانیم، در مورد همه چیز حقیقت را به شما خواهیم گفت حتی اگر برخی همکاران دروغ را ترجیح بدهند و منافع کوتاه مدتی از این راه کسب کنند

پس هنگام مراکز نمایندگی‌ كشور تماس با ما آماده شنیدن حقایق باشید،نه تعریف و تمجید بی جا از هر چیز

با مراجعه به یک مرکز معتبر و دریافت خدمات مورد اعتماد بسیاری از مشکلات بعدی قابل جلوگیری هستند اطلاعات بیشتر >>

دریافت بهترین اطلاعات

دریافت اطلاعات در مورد لپ تاپ‌های با کارایی بالا که به دلایل مختلف قیمت آنها بهینه شده است و در واقع افت قیمت داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا بهترین تصیم را در خصوص به روز رسانی سیستم خود بگیرید، این اخبار را از ما دریافت کنید

تفاوت انواع سی پی یوهای جدید لپ تاپ چیست؟ و کدام یک بهتر هستند

انواع سی پی لپ تاپ

بسیاری از دوستان در مورد عملکرد انواع سی پی یوهای جدید انیتل که نسل Core i محسوب می‌شوند سوال می‌کنند و تفاوت این سی پی ها را با یکدیگر جویا می‌شوند، واقعیت این است که بعد از سی پی یو‌های پنتیوم نسل جدیدی از سی پی یو ها توسط شرکت اینتل طراحی و ساخته شد در نسل جدید تعداد هسته‌های پردازشگر سی پی یو افزایش یافته است.

سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا مثلا سی پی یو core i 3 سه هسته‌ای است؟ خیر! این فقط یک عدد است که در سایت اینتل از آن با نام brand name یاد می‌شود. البته بطور کلی می‌توان گفت یک لپ تاپ با سی پی یو core i 7 بهتر از لپ تاپ core i 5 و هر دو قوی تر از core I 3 هستند، بطور کلی لپ تاپ های با cpu نسل core I دارای بخش گرافیکی هستند که باعث می‌شود، پردازش‌های گرافیکی (که قبلا صرفا در چیپ گرافیک انجام می‌شد) در سی پی یوی لپ تاپ نیز انجام شده و باعث بهتر و نرم تر کار کردن تصاویر بخصوص در بازی‌های سنگین شود. البته تفاوت‌های بسیار زیادی در این نسل وجود دارد که از جمله می‌توان به سیستم پیشرفته کنترل دما، انجام همزمان چندین ترد و غیره اشاره کرد. در نظر داشته باشید که سرعت سی پی یو در مدل‌های مختلف با یکدیگر قابل مقایسه نیست چون معماری سی پی یو ها متفاوت است. و اما از نظر قیمت با توجه به تکنولوژی قیمت سی پی یو بسیار متفاوت است، مثلا بخش عمده‌ای از قیمت یک لپ تاپ با سی پی یو core I 7 مربوط به سی پی یو آن است، در حالی که قیمت سی پی یو i5 کمتر و i3 به مراتب کمتر است.

انواع سی پی یو جدید اینتل

در حال حاضر سی پی یو i5 از نظر قیمت و کارایی در نقطه بهینه به نظر می‌رسد ولی اگر خیلی پول دارید و میخواهید لپ تاپ نو بخرید حتما i7 بخرید تا حداقل چند سال خیالتان از پشتیبانی برنامه‌های جدید راحت باشد.

برای اطلاع از عملکرد انواع سی پی یو می‌توانید  به بخش سی پی یو سایت اینتل رفته و مدل مورد نظر خود را جستجو نمایید. 

در مطلبی دیگر در مورد ارتقاء سی پی یو لپ تاپ توضیحات مفیدی ارائه شده است که شما را به خواندن آن توصیه می کنیم.

امیدوارم مطلب فوق برای کاربران و همکاران محترم مفید باشد.
وحید پارسی
کارشناس بخش تعمیرات
ت
لیا سرویس

نقل مطلب با ذکر منبع و لینک بلا مانع و تنها در این صورت شایسته شأن شما است